Malowanie, impregnacja dachów

By 14 czerwca 2019 Budownictwo

Przeciętny człowiek buduje zazwyczaj jeden dom w swoim życiu, dlatego tak ważne jest to, aby decyzję tą dobrze przemyśleć. W przeciwnym razie pojawi się niezadowolenie i złość, bo za jakiś czas może się okazać, że nasz wymarzony dom, który miał być idealny, wcale taki nie jest. Nie należy więc o niczym decydować pod wpływem chwilowych emocji, które zazwyczaj okazują się kiepskim doradcą w sprawach finansowych. A postawienie domu jest przecież sporym wydatkiem!
Mechanizmy wydawania pieniędzy są proste — im więcej pieniędzy musimy zainwestować, tym mamy więcej dylematów. I już na samym początku pojawia się problem, czy postawić dom parterowy, czy raczej piętrowy. Żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie, musimy zacząć od określenia potrzeb i oczekiwań wobec naszego przyszłego domu. Jeśli na pierwszym miejscu stawiamy funkcjonalność, wygodę, komfort poruszania się oraz możliwość szybkiej komunikacji z innymi mieszkańcami, to bez wątpienia najlepiej będziemy się czuli w domu parterowym. Takie budynki są bardzo dobrym rozwiązaniem niemalże dla każdego, co zbytnio nie dziwi, ponieważ zalety domów parterowych są niezliczone.
Przede wszystkim domy jednopoziomowe sprawdzą się rewelacyjnie w przypadku rodzin z małymi dziećmi oraz osobami starszymi i niepełnosprawnymi, ponieważ wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie. Nie ma zatem konieczności chodzenia po schodach, które w przypadku małych dzieci i osób niepełnosprawnych stanowią niebezpieczeństwo, a dla osób starszych mogą być barierą nie do przejścia. Jeśli zdecydujemy się na postawienie domu parterowego, unikniemy takich trudności.
Dom parterowy jest też idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie nowoczesny model życia. Tradycyjna idea domów wielopiętrowych zakładała, że na każdym poziomie domu będzie żyło jedno pokolenie. Skończył się jednak czas, kiedy ogromne domy wielopiętrowe skupiały w swoich murach rodziny wielopokoleniowe. Teraz młodzi ludzie nie chcą mieszkać z rodzicami i dziadkami, opuszczają rodzinny dom, przez co duże dwupoziomowe domy z poddaszami stopniowo odchodzą w przeszłość a ich miejsce zajmują nowoczesne domy parterowe.
Zaletą domu parterowego jest też możliwość aranżacji pięknego ogrodu, dzięki czemu możemy oglądać za oknem to, co chcemy (zielone drzewa, krzewy, kwiaty). W przypadku domów wielopoziomowych, jeśli znajdujemy się na wyższym piętrze — nie mamy większego wpływu na organizację otoczenia. Codziennym widokiem tuż po obudzeniu może być więc znienawidzony sąsiad na balkonie, brudny dach lub dymiący komin jego domu.
Osoby, które planują budowę lub zakup domu powinny mieć na uwadze wszystkie zalety domów parterowych, które są z jednej strony wygodne i funkcjonalne, a z drugiej nowoczesne. Można powiedzieć, że nie mają one praktycznie żadnych wad i są przestrzenią odpowiednią dla każdego.