Leczenie uzależnień

By 14 czerwca 2019 Społeczeństwo

Różne są rodzaje uzależnień, które należy leczyć. Pośród nich znajdują się między innymi narkotyki czy alkohol. Ośrodki, które zajmują się leczeniem uzależnień przyjmują osoby, które przebywają pod wpływem środków odurzających, następnie poddają je detoksykacji. Ośrodki takie prowadzą kompleksowa terapię uzależnień. Detoks nadzorowany jest przez lekarzy i pielęgniarki. Dzięki czemu objęty opieką pacjent może czuć się bezpiecznie, przez cały okres pobytu w ośrodku. W czasie stacjonowania w ośrodku pacjent poddawany jest w pierwszej kolejności serii badań, które ustalą ogólny stan jego zdrowia.
W zależności od osobistych preferencji oraz zaleceń lekarza, pacjent zostaje poddany terapii w grupie lub indywidualnie. Dzięki intensywnemu programowi terapeutycznemu uzupełnionemu o indywidualną pracę nad problemami, pozwala to zauważyć pierwsze efekty już po niedługim czasie. Pacjent, który opuści ośrodek po zakończonym leczeniu zapraszany jest na pojedyncze sesje, które pozwalają zapobiegnięcie nawrotom uzależnienia. Zazwyczaj spotkania takie odbywają się raz w miesiącu i dają pacjentom wiele wparcia. Jest to także okazja do obserwowania procesu zdrowienia i uzyskania zupełnego wyleczenia. Pacjent może także w trakcie tych wizyt uzyskać odpowiedzi na dręczące go pytania.
Jeśli pacjent nie jest pewny, czy chce podjąć terapię, to zapraszany jest na spotkanie ze specjalistą, który po przeprowadzeniu rozmowy dowie się z jakimi problemami boryka się pacjent oraz czy leczenie jest konieczne. Jeśli osoba, która przystępuje do leczenia pełna jest samozaparcia i motywacji, to jej leczenie będzie przebiegało w sposób szybszy oraz wykaże prawdopodobnie lepsze efekty niż osoby, która została przymusowo skierowana na leczenie. Konsultacje terapeutyczne to także sposób na uzyskanie fachowej pomocy przez osoby, które posiadają w swojej rodzinie osoby uzależnione i nie wiedzą jak im pomóc. Specjalista udzieli także takiej osobie porad związanych z nakłonieniem takiej osoby do podjęcia leczenia.

Pscyhoterapeuta Piaseczno

Psychoterapia Nowa Wola (okolice Piaseczna)
Nowa Wola, Ignacego Krasickiego 247, 05-500 Piaseczno
Gabinet czynny:
Wtorek: 13.00- 21.00
Czwartek: 13.00- 21.00