Kiedy serwisować piecyk gazowy

By 14 czerwca 2019 Budownictwo

W wielu mieszkaniach ludzie nadal na własną rękę podgrzewają wodę za pomocą piecyków gazowych, które znajdują się przede wszystkim w łazience, gdzie ogrzewają wodę do kąpieli. Słyszymy, że nieszczelne piecyki gazowe mogą doprowadzić do katastrofy i z tego też powodu coraz częściej słyszy się, że mają być zastąpione przez ciepłą wodę z sieci miejskiej, ale takie modernizacje i przeróbki jeszcze trochę potrwają. Nie każdy chce się zgodzić na zmiany, ponieważ to wiąże się z kosztami i rozbiórką części łazienki. Zdaje się więc, że piecyki gazowe jeszcze długo będą używane, a wszyscy, którzy zapowiadali ich koniec — mylili się.
Tymczasem osoby posiadające w swoich domach piecyki gazowe wiedzą, jak ważne są kontrole takich urządzeń. Zwlekanie z przeglądem może przecież doprowadzić do śmierci. Czytając gazetę, słuchając radia czy oglądając wiadomości możemy usłyszeć, że pojawiły się kolejne ofiary zatrucia tlenkiem węgla. Nie możemy bagatelizować takich informacji i zrobić wszystko, aby nasz piecyk gazowy był bezpieczny. Jeśli będziemy ich świadomymi użytkownikami, nic złego nam się nie stanie. Wystarczy, że zdajemy sobie sprawę tego, że takie urządzenia mogą stanowić dla nas zagrożenie i dokonujemy ich regularnej kontroli. Jeśli przestrzegamy tej zasady, bez obaw możemy korzystać z piecyków.
Aby czuć się bezpiecznie we własnej łazience, musimy od czasu do czasu zamówić firmę, która przeprowadzi kompleksowy przegląd urządzenia. I jeśli podczas takiej kontroli okaże się, że jakiś element piecyka nadaje się do wymiany, trzeba go po prostu wymienić i po problemie. Fachowcy zazwyczaj mają przy sobie części do takich piecyków, więc cała naprawa potrwa tylko chwilę.
Ale naprawa piecyków nie zawsze jest konieczna. Może się przecież zdarzyć, że nasze urządzenie przestało działać z powodu zbierającego się na nim brudu. W takiej sytuacji piecyk wymaga jedynie wyczyszczenia. Ale tym wszystkim również zajmą się profesjonaliści, którzy na piecykach gazowych znają się jak nikt inny.
Jeśli więc nie chcemy ryzykować swoim życiem i życiem naszych bliskich, musimy pamiętać o regularnym sprawdzaniu piecyków gazowych oraz drożności wentylacji. Tylko wtedy będziemy mogli zażywać długich kąpieli bez żadnych obaw.

DavGaz Andrzej Grochot
tel.: 504 697 254
Email: info@junkerskrakow.pl